Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss  |  tw

İlan Gönder

 

İstanbul Spa Merkezi

  • Listed: 27 Aralık 2017 00:34
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

İstanbul Spa Merkezi

İstanbul spa merkezi ile hem rahatlamak hem de şifa bulmak söz konuş. Bu merkezler ile su, çamur ve çeşitli şifalı tuzlar kullanılarak hem gündelik stresten uzaklaşılıyor hem de bazı hastalıklar için şifa bulunmuş olunuyor.

Spa’nın anlamı sudan gelen şifa demek. Suda bulunan iyileştirici etkinin yanı sıra aynı zamanda spa pratikleri arasında bazı bitkiler, taşlar, çamurlar ve deniz suyu da kullanılıyor.

Kullanılan malzeme ve teknik ile de masaj yöntemi değişiklik gösteriyor. Sadece rahatlamaya yönelik masajlar olabileceği gibi aynı zamanda kas spazmı veya romatizma gibi sorunlar için de masaj hizmeti alınabiliyor.

Spa’nın İyi Geldiği Hastalıklar

Kan dolaşımına olumlu etkileri olduğu için kadınların selülit tedavisinde oldukça fazla tercih ediliyor. Bunun dışında kadınlar için cilt bakımı hizmetleri veren spa merkezleri de var.

Tuz kullanılarak yapıla peeling uygulamaları ile de hem kan dolaşımının hızlanması hem de cilt pürüzlerinin giderilmesi hedefleniyor.

Spa ayrıca fizik tedavi pratikleri için de uygulanabiliyor. Spa uygulamaları arasında bulunan pek çok masaj türü fizik tedvinin iyi geldiği fiziksel hasarların tedavisinde de kullanılıyor.

Spa masajları uzak doğu ve İsveç masajları olarak farklılık gösterebiliyor. Bir spa merkezine gittiğinizde sorununuz doğrultusunda masaj hizmeti alabiliyorsunuz. Bunun dışında sadece rahatlamak için de spa hizmeti alınabiliyor.

Spa Merkezleri

İstanbul spa merkezi dahlinde pek çok merkez de bulunuyor. Bu merkezlerle telefon ile randevu alarak iletişim kurmak mümkün olabiliyor. Spa merkezlerindeki hizmetler için randevu saatinden 15 dakika önce orada olmanız tavsiye ediliyor. masaj için ön hazırlık yapılması için bu konuda randevu alırken merkez uyarabiliyor.

Spa merkezleri otel ve kaplıca gibi alanlarda da hizmet veriliyorlar. Tatilinizin bir parçası olarak otellerdeki spa hizmetlerinde yararlanabiliyorsunuz. Bunun dışında termal tesislerde kaplıca hizmeti saunalar şifalı sular ile tedavi amacını güdüyor.

spa hizmetlerini alırken pek çok farklı yöntem ile karşılaşmak söz konusu olabiliyor. masaj genelde yurt dışından gelen uzman masözler tarafından yapılıyor.

Spa’nın Tarihi

Spa’nın tarihi Eski Roma’ya dayanıyor. Halkın dinlemesi ve tedavi olmaları amacı ile uygulanan spa pratikleri daha sonra Belçika’da 15. Yüzyılda ortaya çıkıyor. Bu yöntem yine aynı şekilde engelli hastalar için uygulanıyor.

Rahatlatıcı etkisi ve gündelik hayattaki stresi alması sebebi ile artık hemen hemen her yerde bu hizmetlere dair bir şeyler bulmak mümkün olabiliyor. Spa hizmetleri artık farklı etkinlikleri de dahil eden daha kompleks bir sisteme sahip olarak uygulanıyor.

Spa merkezlerinde jakuzi ve havuz gibi tesisler de bulunuyor. Ayrıca ihtiyaçlarınız doğrultusunda havlu, terlik, bornoz ve peştamal gibi servisler de sunuluyor. Bütün bu hizmetler her merkezde farklı fiyat seçenekleri ile müşterilere sunuluyor. Spa hizmetleri için telefon ile randevu almak gerekiyor.

, ,

434 Toplam, 6 so far today

  

Yorumlar

Comments are closed.

İlan sahibine mesaj gönderebilmek için aşağıdaki formu doldurun.

İlan sahibi ile ilgili bilgiler

  • Gönderen admin
  • Üyelik Başlangıcı: 16 Mart 2015