Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss  |  tw

İlan Gönder

İstanbul Masaj

İstanbul Masaj’ın Faydaları Nelerdir

Masaj bedenin hem ruhsal hem fiziksel açıdan rahatlamasını sağlayan bir uygulamadır. Masaj profesyonel kişiler tarafından yapıldığında birçok rahatsızlığın ortadan kalkmasına yardımcı olur. Özellikler kas ve sinir gerginliklerinde masajın etkili olduğu tıp uzmanlarınca da kabul edilmektedir. Masaj bir tedavi yöntemi değildir ancak etkili bir rahatlama yöntemidir. Birçok rahatsızlıkta tedavi sürecini hızlandırıcı etkisi vardır.

Masaj ilk defa bundan 3000 yıl önce Çin’de uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Daha sonra Hipokrates tarafından tedavi amacıyla kullanılan masaj, o tarihlerde burkulma, çıkık ve kabızlıkta kullanılmıştır. Bugün pek çok rahatsızlığın tedavisinde yardımcı tedavi olarak kullanılan masaj bugün geniş bir hizmet sektörü haline gelmiştir. Günümüzde masaj salonlarında verilen masaj hizmeti salon ve İstanbul Masaj olarak sunuluyor. Birçok masaj salonu evlere de hizmet vererek size kendi evinizde rahatlama fırsatı sunuyor.

Masajın Faydaları Nelerdir

Masaj yorgunluğun giderilmesinde etkilidir. Özellikle süreklilik gösteren kas ağrılarından masajın faydası yadsınamaz. Kapasite üzerinde kas çalıştırmaktan kaynaklanan tutulmalar ve zorlanmalarda da masajın faydalı olduğu bir gerçektir. Fizyolojik yorgunluk olarak adlandırılan sinir ve kas sisteminde iletim sorununa neden olan durumlarda da masajdan faydalanılır. Kaslarda laktik asit birikmesi bedeni biyokimyasal yorgunluk yaşamasına neden olur. Sıvazlama ve diğer teknikler (vibrasyon, manuel lenfa drenajı vb.) ile biyokimyasal yorgunlukla baş etmek kolaylaşır. Omurga ve sırt ağrıları, hareketsizlik hastalığı, felçler, eklem hastalıkları, selülit, uykusuzluk, uzun süreli yatak istirahati, kabızlık, kas çekmesi, burkulma, spor sonrası yorgunluk, yüz felcinde akut devre sonrası, yatak yaralarında çevre dokuların korunması uygun masaj teknikleri ile giderilebilir ya da iyileşme süreci hızlandırılabilir.

Masaj kaslar arasında yer alan dokunun çalışmasını hızlandırır. Lenf sıvısını akışkanlığını sağlar. Gergin olan kasların yumuşamasını ve rahatlamasını sağlar. Bedenin lokalden başlayarak bütününün rahatlatan masaj teknikleri sayesinde ağrılı geçen birçok rahatsızlık nedeniyle ıstırap duyan hastaların şikâyetlerinin azalmasına yardımcı olur. Masaj yaptırmak için mutlaka masaj salonlarına gitmeye gerek yoktur. İstanbul Masaj veren masaj salonları, salona gidemeyecek durumda olan ve masaj hizmeti almak isteyen hastalara evinde hizmet sunuyor. Yatağa bağımlı olan ya da ağrılarından dolayı hareket etmekte güçlük çekeler evlerinde masaj hizmeti alabilirler.

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

Linkler