Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss  |  tw

İlan Gönder

 

İstanbul Hamamlarında Tellak Masaj Keyfi

  • Listed: 10 Haziran 2017 14:32
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

İstanbul Hamamlarında Tellak Masaj Keyfi

Masaj onlarca farklı türü olan ve vücuttaki çok derde deva bir işlem. Eski dönemlerden beri insan vücudundaki pek çok rahatsızlığı ve yaraları iyileştirmek için kullanılan bir yöntem olan masaj, günümüzde pek çokları tarafından bir konfor ihtiyacı gibi görülse de aslında tıbben çok daha fazlası. Yaşadığımız topraklara hamam kültürüyle gelen tellak masajı sayesinde yerleşen masaj, günümüzde pek çok farklı anlayış tarafından çeşitlendirilip, geliştirilse de muhteviyatı ve faydaları aşağı yukarı benzerlik gösteriyor. Eskiden daha çok tercih edilen tellak masajı bölge ayırt etmeksizin tüm vücuda uygulanırken artık insan vücudunun farklı bölgelerine yapılan özel teknikler içeren masajlar daha fazla revaçta.

Vücudun Farklı Bölgelerine Farklı Masaj Türleri

Vücudumuza olumlu etki gösteren tüm masaj teknikleri arasından bazıları tedavilerde gösterdikleri etkilerle öne çıkıyor. “Derin doku masajı” adı verilen masaj türü bunlardan biri. Vücudun belirlenen bölgelerine sıkı ve yoğun pres yapılması yoluyla uygulanan bu masaj, vücudun belirlenen bölgelerindeki toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Özellikle sıkı ve baskılı masajı tercih edenlerin sevdiği bir masaj türü olan derin doku masajı, kaslardaki gerginlikleri azaltarak rahatlama hissi açığa çıkartıyor. Tellak masajı ile benzer yönler gösteren bu masajda kaslara yapılan presle, o bölgelere enerji akımı gerçekleştiriliyor ve o bölgelere vücuttan besin akışı sağlanıyor. Bu masaj aynı zamanda vücudun postürünün oturmasına, daha dik bir duruşa ve kaslara hakim olunmasına yol açıyor.

Selülit Masajı

Farklı ve çok tercih edilen masaj türlerinden bir diğeri de selülit masajı. Bilindiği gibi selülit yeterli kan dolaşımının gerçekleşmediği bölgelerde yaşanan dokusal deformasyondur. Lenf dokusundaki bozulmalar ve yap dokularındaki yoğunluk bu bölgelerde selülit adı verilen deformasyonların görülmesine yol açar. Selülitin tedavisinde oldukça sık kullanılan bir yöntem olan selülit masajı bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırır ve deforme olmuş bölgelerin yenilenmesine, onarılmasına yardımcı olur. Dolaşım masajı ve lenfatik drenaj masajı olarak iki ayrı kola ayrılan selülit masajı, bu rahatsızlıktan şikayetçi olan insanlara sırayla uygulanır. Belirli periyotlarla uygulanan bu masaj dokularda bir süre sonra olumlu etki yapar. Bu hizmetten faydalanmak için İstanbul masaj salonu bölümünden dilediğiniz işletmeden hızlı ve kolayca bu hizmeti alabilirsiniz…

,

880 Toplam, 1 so far today

  

Yorumlar

Comments are closed.

İlan sahibine mesaj gönderebilmek için aşağıdaki formu doldurun.

İlan sahibi ile ilgili bilgiler

  • Gönderen admin
  • Üyelik Başlangıcı: 16 Mart 2015