Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss  |  tw

İlan Gönder

Viprasyon Masajı

Posted 30 Temmuz 2016 Tarafından in Blog, Viprasyon Masajı | Viprasyon Masajı için yorumlar kapalı

Titreştirme Masajı Teknikleri

Vibrasyon, kelime anlamı olarak titreşim olarak geçer. Masaj dilindeki anlamı ise titreştirmedir. Vibrasyon kelimesinin masaj anlamındaki farkı, titreşime herhangi bir şeyin neden olduğunun ifade edilmesidir. Masaj uygulamalarındaki anlamında ise masaj yapan kişinin, uyguladığı hareketin adı olur.

Titreştirme hareketleri kolay bir şekilde yapılan hareketler değildir. Uzun bir eğitim sonucunda, belli bir ritmin yakalanması olayıdır. Vibrasyon masajı (Titretme), belli bir frekansta ve ritimde hareketlerin, masaj uygulaması boyunca tekrar edilmesidir. İşin zor olan tarafı, ritmin yakalanmasıdır.

Titreştirme masajında bütün el hareketleri devreye girer. Yani elin avuç içi dahil olmak üzere parmakları ve bütünü, bu masaj türünde kullanılır. Kas üzerinde avuç içi yapılan hareketlerde, belli bir ritimde titreşim uygulanır. Bu teknikte amaç, kasların geniş bir yüzeyine etki etmektir.

Elin yumruk yapılması, orta parmağın çıkıntı haline getirilerek titreşim uygulanması, bir diğer tekniktir. Bu tekniklerde küçük alanlar hedef alınır. 10 ya da 15 saniye boyunca bu alanlara, elin şekli bozulmayacak biçimde, titreşimler uygulanır.

Tüm bu tekniklerde kol, dirsekten dik açı ile bükülür ve hareketlerin daha etkili olması sağlanır. Vibrasyon masajı (Titretme), el hareketleri sabit bir noktayı hedef alır. Yani el hiçbir zaman ilerlemez. Diğer masaj tekniklerinden farklı olarak amaç, aynı noktayı uyarmaktır. Böylelikle vibrasyon tekniklerinin tamamında, kas hücreleri uyarılır ve kan akışının hızlanması sağlanır.

Suyun Enerjisini Vibrasyon Yöntemi ile Kullanma

Suyun enerjisi, birçok masaj uygulamasının öncesinde ya da sonrasında, yoğun olarak kullanılır. Titretme masaj tekniklerinde de suyun enerjisi yoğun bir biçimde kullanılır. Yani suyun içerisinde titretme masaj tekniklerinin uygulanması ile bölgesel alanlarda çalışılır.

Aynı zamanda vibrasyon tekniğini uygulayanlar, suyu kullanarak düzenli olarak pratik yaparlar. Pratik için kullandıkları araç basit bir tas olabilir. Banyo küvetinin üzerinde yüzen bir tasa, eller yerleştirilir ve vibrasyon masajındaki o düzenli titreşim elde edilene kadar pratik yapılır. Dalgalar düzenli bir şekilde su içerisinde yayılıyorsa, yapılan çalışma başarılıdır. Eğer düzensiz bir şekilde dalgaların yayıldığı görülüyorsa, kol kısmından gelen titreşimlerin düzenli olmadığını anlayabilirsiniz. Kol ya da el hareketlerini düzeltene kadar çalışmanız gerekir.

Bu teknikler sayesinde suyun enerjisini kullanarak, deneyim kazanmak mümkündür. Aynı şekilde küvetin içerisinde suyun içindeki vücudun alanlarına titreşim uygulanır. Titreşim ve suyun enerjisi birleştiğinde, daha etkili sonuçlar elde edilir.

Titretme Masajının Etkileri ve Faydaları

Usta bir masaj uygulayıcısı, titreşim hareketlerini 5-10 dakika kadar, aralıksız olarak ve yorulmadan yapabilir. Bazen bu yıllar süren deneyim gerektiren bir durum olabilir. Sonuçların mükemmel olmasına karşın, bu konuda deneyim kazanan kişilere bu uygulamanın yaptırılması, uygulamanın faydalarının görülmesi açısından oldukça önemlidir.

Son yıllarda insan faktörünün göz ardı edildiği cihazlar, piyasada oldukça rağbet görerek satılıyor. Ancak unutulmamalıdır ki, masaj uygulamalarının etkilerinin sırrı, insan faktörüdür. Ritmik el hareketlerinin yanı sıra masaj yapan kişinin pozitif enerjisi de devreye girmektedir. Zaten masaj uygulamalarında en büyük etkiyi, bu enerji sağlar.

Kadıköy Masaj Salonu

Posted 26 Temmuz 2016 Tarafından in Kadıköy Masaj Salonu | Kadıköy Masaj Salonu için yorumlar kapalı

Kadıköy Masaj Salonu

Masaj son zamanlarda insanların en çok tercih etmiş olduğu rahatlama terapilerinden biridir. Masajın böylesine fazla seçilmesinin ve popülaritesinin de günden güne artmasının en temel etkeni sağlıktır. Masaj sağlığa direkt olarak etki sağlıyor ve sağlıklı bir insan profilinin altına da imzasını atıyor. Günümüz şartlarında her insanın kendisi ile alakalı çeşitli sıkıntıları vardır. Kimisi çok ağır şartlarda yaşarken kimisi de çok ağır şartlarda çalışıyor. Ve bu ağır şartlar bir yerden sonra insanda çeşitli bel, diz, boyun ve benzeri bölgelerde oluşan ağrılara yol açabiliyor. Bu ağrıları da kökten halletmek adına yapılması gereken şey masaj yaptırmak olacaktır. Özellikle son zamanlarda dizlerinden sıkıntı çeken insanlar için Kadıköy Masaj Salonu oldukça popüler bir duruma sahip.

Neden Masaj Yaptırmak Gerekir?

Masaj yaptırmanın insana sağladığı birçok katkı vardır. Masaj adeta tabiri caizse şayet, insanlara topuyla tüfeğiyle sağlık yaymayı ve rahatlamayı gaye edinen bir terapidir. İşe sadece vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan ağrılardan bakmayın. Masaj sadece ağrıları yok eden bir terapi değildir. Aynı zamanda günlük hayatınızda yaşadığınız sinire, strese ve gerginliğe karşı da birebir etkilidir. İşinizde bir konu canınızı çok sıktı ve büyük strese girdiniz. Ya da ailevi önemli bir problem oldu ve bu sizi çok kızdırdı ya da gerdi. Bunlar vakit geçtikçe sizi daha da gergin ve en ufak şeyde strese sığınan bir insan yapabilir. Bırakın o dertler sizi stresli yapmasın, masözünüz size masaj yapsın.

Masajın Yararları Nelerdir?

Tüm bunların yanı sıra daha önce de ifade edildiği gibi masaj sağlığa direkt etki sağlıyor. Vücut içerisinde birçok hücrenin daha iyi çalışmasına ve kendini yenilemesine de büyük ölçü de katkı sağlıyor. Bunların başında bağışıklık sistemi vardır. Sağlıklı bir bünyenin olmazsa olmazı güçlü bir bağışıklık sistemidir. İşte masaj tam da bunu yapıyor. Masaj yaptıran bir bireyin bağışıklık sistemi güçlü bir hale geliyor. Bunun yanı sıra kan dolaşımına belirli oranda bir düzen getiriyor masaj yaptırmak. Bu da sizin hayatınızı kolaylaştırıcı ve sağlığınıza olumlu etki edecek bir ayrıntıdır.

Masaj yaptırmak metabolizmayı da hızlandırır. Hızlı çalışan bir metabolizma vücudunuzun işlevlerini daha iyi yerine getirebilmesini de sağlar. Ayrıca sindirim anlamında da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Belki de bir insanın sağlık anlamında yaşayabileceği en sıkıntılı durumlardan biri sindirim rahatsızlıklarıdır. Masaj yaptırarak sindirim ve boşaltım sisteminizin de düzenli bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Çünkü masaj sindirim ve boşaltım sitemine büyük ölçü de yardımcı olur. Bunun yanı sıra yine masaj yaptırarak yağ yakımınız da hızlanır. Ödem ve toksin atılımını da tetikleyerek bu noktada herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden rahat bir şekilde yaşamanıza etki eder. Kaslarınızı gevşetir ve uyku düzeninize de yardımcı olur.

Diz ve Romatizma Ağrılarınızdan Kurtulun

Kadıköy masaj, Kadıköy masaj salonu, Kadıköy masaj fırsatları, Kadıköy masaj hakkında, Kadıköy masaj mutlu son

Kadıköy masaj, Kadıköy masaj salonu, Kadıköy masaj fırsatları, Kadıköy masaj hakkında, Kadıköy masaj mutlu son

Uyku düzeni sağlıklı bir hayatın parolası gibidir. Eğer uyku düzeniniz var ise sağlıklı bir hayat sizi bekliyor olacaktır. Sağlığın her alanında uyku en önemli ayrıntıdır. Düzenli bir şekilde masaj yaptıran kişilerde diz, baş, sırt, boyun gibi bölgelerde herhangi bir ağrı kalmaz. Özellikle diz ve romatizma ağrıları için Kadıköy Masaj Salonu oldukça tavsiye ediliyor. Bu masajı düzenli bir şekilde yaptırdığınız takdirde dizinizdeki ağrılar tamamen yok olup gidecek ve sizi bir daha hiçbir şekilde rahatsız etmeyecektir. Zinde, mutlu ve huzurlu bir insan olmak istiyorsanız eğer kendinizi masajın gölgesine bırakın ve orada soluklanın.

 

Viprasyon Masajı

Tarafından admin de 30 Temmuz 2016 - 0 Yorumlar

Titreştirme Masajı Teknikleri Vibrasyon, kelime anlamı olarak titreşim olarak geçer. Masaj dilindeki anlamı ise titreştirmedir. Vibrasyon kelimesinin...

Petrisaj Masajı

Tarafından admin de 10 Eylül 2016 - 0 Yorumlar

Petrisaj Masajı (Yoğurma) Nedir ve Nasıl Yapılır? Yorgun geçen bir günün sonunda kendinize bir armağan verin ve masaj yaptırın. Profesyonel bir ma...

Masaj Varis İçin Tercih Edilir mi

Tarafından admin de 29 Ekim 2016 - 0 Yorumlar

Masaj Varis İçin Tercih Edilir mi? Genellikle bacaklarda oluşan varis vücudun başka bölgesinde de oluşabiliyor. Kadınlarda sıklıkla rastlanan varis...

Erkeklerde Görülen Kanser Türleri

Tarafından admin de 6 Şubat 2017 - 0 Yorumlar

Dünyada her yıl 14 milyon kişi kanser hastalığına yakalanıyor ve 8 milyon kişi kanser yüzünden hayatını kaybediyor. 2025 yılında yaklaşık 20 mil...

Viprasyon Masajı

Tarafından admin de 30 Temmuz 2016 - 0 Yorumlar

Titreştirme Masajı Teknikleri Vibrasyon, kelime anlamı olarak titreşim olarak geçer. Masaj dilindeki anlamı ise titreştirmedir. Vibrasyon kelimesinin...

Kategoriler